برداشتن نوارچسب از روی شیشه و سطوح سخت

مرحله اول: نوع نوارچسبی را که در حال جدا کردن از سطح مورد نظر هستید را مشخص کنید.
برخی از نوارچسب ها به سرعت و به راحتی و بدون تلاش اضافی از روی سطوح جدا می شوند، در حالی که جدا کردن بعضی دیگر از نوارچسب ها دشوارتر خواهد بود. فهمیدن اینکه با چه چیزی این کار را انجام می دهید به شما کمک می کند تا کار جدا کردن نوارچسب را به درستی برنامه ریزی کنید.

● اگر در حال برداشتن نوارچسب هستید؛ باید بتوانید به سرعت نوارچسب را جدا کنید بدون آنکه بقایایی از خود به جا بگذارد. از ناخن یا چاقو برای برداشتن نوارچسب استفاده کنید، سپس سطح را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

● اگر در حال برداشتن نوارچسب هستید؛ به احتمال زیاد مقداری از ماده چسبناک نوارچسب روی شیشه باقی بماند که برای تمیز کردن سطح مورد نظر به مقدار کمی استون یا الکل نیاز خواهید داشت.

● اگر در حال برداشتن نوارچسب هستید؛ احتمالا باید مدت بیشتری را صرف جدا کردن نوارچسب کنید مثلا با استفاده از کارتک، سوهان یا نوع دیگه ای از چاقو، همچنین باید مدتی را با الکل، تینر رنگ یا پاک کننده دیگر بگذرانید.

مرحله دوم: سطح را به آرامی خیس کنید.
قبل از برداشتن نوارچسب، آنرا را با یک اسفنج خیس یا حوله آب گرم و فشار دادن آن روی سطح، خیس کنید البته تا زمانی که سطح مورد نظر توسط آب آسیب نبیند. قبل از شروع به برداشتن نوارچسب، یک دقیقه یا بیشتر صبر کنید. اگر جدا نشد، یک بار دیگر اسفنج یا حوله را خیس کنید و یک دقیقه دیگر صبر کنید تا دوباره امتحان کنید.

● اگر سطح آسیب نمی بیند، برای صرفه جویی در زمان، نوارچسب را جدا کنید و پس از آن باقیمانده چسب را تمیز کنید.
"این کار برای سطوح چوبی یا رنگ شده توصیه نمی شود زیرا ممکن است رنگ جدا شود."

مرحله سوم: از قاشق یا سایر وسایل خراش دهنده استفاده کنید.
پس از نرم شدن نوارچسب با آب گرم، می توانید شروع به خراشیدن نوارچسب کنید. بسته به سطحی که می‌خواهید نوارچسب را از آن جدا کنید، ممکن است از وسیله ای ملایم مانند لبه قاشق یا چیز جدی‌تری مانند کارتک بتونه استفاده کنید.

● از گوشه شروع کنید، کارتک یا قاشق را به آرامی زیر لبه کار کنید و همزمان با دست دیگر نوارچسب را به عقب بکشید. این کار را تا آخر ادامه دهید تا نوارچسب کاملا از سطح جدا شود.

مرحله چهارم: چسب باقی مانده را بردارید.
پس از برداشتن نوارچسب، دست به کار شوید و سطح را تمیز کنید. مناسب هر سطح و نوارچسبی، پاک کننده های خانگی زیادی وجود دارد، برخی از آنها اثر پذیر تر از بقیه هستند، که می توانید از آنها برای پاک کردن باقی مانده چسب استفاده کنید و سعی کنید بوسیله این مواد پاک کننده آنها را خراش دهید یا پاک کنید.
در پایین به برخی از پاک کننده های قوی اشاره کرده ایم:
● روغن بچه، روغن نباتی

● سرکه

● استون

● الکل

● اسپری WD-40

● مایع فندک

● تینر رنگ

● سقز

ممنون از همراهی شما"چسب جوهرچی"